بعد از نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته با چه مشکلاتی مواجه می شویم ؟

آبان ۱۴, ۱۳۹۹

شاید کمتر کسی باشد که بداند که تنها فقط ۱ درصد از مشکلات سیستم های نظارتی و یا دوربین های مدار بسته به ایرادات خود دستگاه و حتی گاها مشکلات سخت افزاری آن است ، اگر بخواهیم بدانیم که واقعیت چیست ؟

 بیش از %۷۰ مشکلات به وجود آمده از نحوه نصب دوربین های مدار بسته به خصوص کابل کشی و سوکت زنی اشتباه است که معمولا اکثر نصابان یا مهارت کافی را ندارند و یا برای اینکه کارفرما از لحاظ مالی انتظارشان را برآورده نکرده است با کمترین دقت ممکن کار خود را به پایان می رسانند و در آخر نتیجه آن با مشکلات جدی رو به رو شدن کارفرما می شود .

نصب دوربین مدار بسته

البته ۲۹ درصد مشکلات دیگر نیز مربوط به اتصالات و مشکلات برقی و ارتباطات الکتریکی می باشدکه می تواند با رساندن ولتاژ های نا مناسب و یا نوسانات برقی باعث اختلال و مشکل در نصب دوربین مدار بسته شود.

مهارت نصاب امری موثر در کاهش مشکلات نصب دوربین مدار بسته

در هنگام نصب دوربین مدار بسته اگر نصاب دارای مهارت کافی و لازم نباشد قطعا شما در آینده با مشکلات جدی مواجه خواهید شد با رعایت نکردن نکات و اصول لازم نصب دوربین مدار بسته و عدم بهرمندی از خلاقیت باعث به وجود آمدن نقاط کور و .. می شود.

عدم دید در زمان تابش شدید نور خورشید

نصب دوربین مدار بسته

این اتفاق بیشتر برای دوربین هایی که کیفیت لازم را ندارند صورت می گیرد اما در برخی از موارد سطوحی از اجسامی که در کنار ما قرار دارند موجب آن می شود تا بازتاب آنها سبب شود تا صفحه نمایش ما کاملا سفید شده و عملا ما هیچ دیدی نسبت به محیط خود نداشته باشیم .

راه حل :

برای پیشگیری از این مشکل در دوربین های مدار بسته  می بایست  دوربین ها در جایی قرار گیرند که تمامی اجسام به وضوع و دور از نور شدید IR  قرار گرفته باشند.

دید در شب به طور کافی مو معمول ندارید:

با یک مثال روات به توضیح این مورد میپردازم ، فرض کنید که ما به شما یک چراق قوه میدهیم ، اگر شما برد این چراق قوه را در نظر بگیرید ، زمانی که شما چراق قوه را به سمت آسمان هدف بگیرید ، طبیعی است که چیزی مشاهده نخواهید کرد و همینطور برعکس آن ….

در دوربین های مدار بسته نیز به همین شکل است اگر زاویه دید را به سمتی ببریم که برد ان بسیار بالا است قطعا با صفحه ای تمام مشکی روبه رو هستیم لذا دقت در تنظیم برد دقت لازم را باید برد.

نوسانات برقی و یا قطع شددن برق :

یکی از مهم ترین و البته رایج ترین مشکلات در نصب دوربین مدار بسته نوسانات برقی و یا قطع شدن آن است که بلافاصله سبب میشود که دوربین به راحتی از کار افتاده و مشکلات امنیتی به وجود آید لذا در این موارد حتما توصیه می شود که از آداپتور ویا منبع تولید انرژی  استفاده نماییم .

یک پاسخ به “بعد از نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته با چه مشکلاتی مواجه می شویم ؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *