معرفی جامع و کامل از روش ذخیره سازی NAS

آبان ۲۰, ۱۳۹۹

 در حقیقت روش ذخیره سازی  NAS بر روی سرور است. همانطور که آگاه هستید، برای ذخیره سازی داده  ابتدا ما نیاز به تجهیزاتی همچون زیر ساخت های سخت افزاری ، سیستم عامل ، هارد ، فلش مموری و …. نیاز داریم ، مسئله مهمی که به وجود می آید نحوه ذخیره سازی این داده هاست که با روش های مختلفی همچون :

روش ذخیره سازی NAS

در  روش ذخیره سازی NAS  ما نیاز به یک سرور داریم تا بتوانیم در آن هارد دیسک هایی را به عنوان تجهیزات ذخیره سازیمان قرار دهیم ، که به این کار به اصطلاح Nas Storage  نیز گفته می شود .

روش ذخیره سازی NAS

 در این روش ما به راحتی می توانیم تمامی این هاردها را که در سرورمان  قرار دارد در شبکه به اشتراک بگذاریم ، در حقیقت ما از طریق پروتوکل تی سی پی ای پی به NAS STorage متصل خواهیم شد و عملیات سرویس دهی را به راحتی هر چه تمام تر انجام خواهیم داد .

 در این روش ما به راحتی می توانیم حدود ۸۰ درصد از فضای هاردمان را بدون کمترین مشکل موجود به اشتراک بگذاریم. که معمولا این هارد ها به صورت هارد External  می باشد که مدریرت آن به راحتی صورت می پذیرد .

مکان های مورد استفاده از روش NAS storage چیست ؟

ذخیره سازی NAS  و یا به اصلاح NAS Storage  در سازمان هایی که جمعیت کمتری دارند و یا کوچک هستند بسیار مناسب می باشد که کاربران فایل ها و داده های خود را به راحتی می توانند در شبکه به اشتراگ بگذارند.

مزایای روش NAS نصبت به روش ذخیره سازی DAS چیست ؟

NAS

متانسب ترین روش ذخیره سازی با محیط مجازی شما چیست ؟

اگر بخواهیم به صورت خودمانی و به زبان ساده متناسب ترین روش ذخیره سازی را به شما دوستان بگوییم باید دانست که محیط کاری شما کوچک است یا بزرگ ، اگر کوچک است ما به شما روش ذخیره سازی DAS  را پیشنهاد می کنیم ، اگر بزرگ است روش ذخیره سازی NAS , DAS  را یه شما پیشهناهد می کنیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *