صنعت تجهیزات شبکه

آذر ۶, ۱۴۰۲

صنعت تجهیزات شبکه یک حوزه گسترده است که شامل شرکت‌های مختلفی با تخصص‌ها و محصولات متنوع است. در زیر چند نمونه از شرکت‌های برجسته در زمینه تجهیزات شبکه آورده شده‌اند:

موکسا (Moxa):

یک شرکت بین‌المللی است که در زمینه‌های اتوماسیون صنعتی و ارتباطات صنعتی فعالیت می‌کند. این شرکت در سال ۱۹۸۷ توسط دره تشنگ ( Dr. Cheng Tsung-hao )  در تایپه، تایوان تأسیس شد. نام “Moxa” از گیاهی به همین نام گرفته شده است که در آسیا معروف به نام “آذرخشک” است.

ابتدا به تولید مبدل‌های سریال صنعتی RS-232 به RS-422/485 معروف بود.در طی سال‌ها فعالیت‌های خود را به زمینه‌های مختلفی از جمله شبکه‌های صنعتی، ارتباطات بی‌سیم، سیستم‌های کنترل صنعتی، و اتوماسیون گسترش داده است. 

moxa-sales-and-marketing-headquarters (1)

محصولات Moxa از جمله مبدل‌ها، سوئیچ‌های صنعتی، کارت‌های ورودی/خروجی دیجیتال، روترها و فایروال‌های صنعتی، و تجهیزات ارتباطات بی‌سیم بهره‌مندی بالایی در صنعت اتوماسیون و ارتباطات دارند. شرکت Moxa همچنین در زمینه امنیت صنعتی (Industrial Security) نیز فعالیت دارد .

سیسکو (Cisco):

سیسکو یکی از بزرگترین و معروف‌ترین شرکت‌های صنعت تجهیزات شبکه در جهان است.آنها تجهیزاتی مانند روترها، سوئیچ‌ها، فایروال‌ها، و تجهیزات مدیریت شبکه ارائه می‌دهند.سیسکو با استفاده از فناوری‌های نوین، بهبود امنیت و کارایی شبکه را تضمین می‌کند.

Cisco logo تجهیزات شبکه

هوآوی (Huawei):

هوآوی یک شرکت چینی بزرگ و فعال در زمینه تجهیزات شبکه است.آنها تجهیزات مختلفی از جمله تجهیزات تلفن همراه، سرورها، سوئیچ‌ها، و تجهیزات اینترنت اشیاء (IoT)تولید می‌کنند.

اریکسون: (Ericsson)
اریکسون یک شرکت سوئدی است که در زمینه تجهیزات ارتباطات و شبکه‌های مخابراتی فعالیت دارد. آنها به تولید تجهیزات ارتباطات مخابراتی، سیستم‌های مخابراتی و راه‌حل‌های IoT مشغول هستند.
دل (Dell):

دل یک شرکت آمریکایی است که در زمینه صنعت تجهیزات شبکه نیز فعالیت دارد. آنها تجهیزاتی از جمله سرورها، سوئیچ‌ها، و تجهیزات ذخیره‌سازی را تولید می‌کنند.

hardware

دیدگاهتان را بنویسید