محصولات amphenol

شرکت امفنول (Amphenol) که در سال ۱۹۳۲ در شیکاگو تاسیس شده است، محصولات Amphenol کانکتورهای الکترونیک و فیبر نوری( کانکتور امفنول )،کابل ها و سیستم های واسط همچون کابل های کواکسیال می ­باشد.

این شرکت در طول جنگ جهانی دوم به دلیل انحصار تولید کانکتورهای مورداستفاده در صنایع نظامی رشد قابل توجهی نمود.

محصولات Amphenol ( به ویژه کانکتور Amphenol ) در صنایع ارتباطات، هوافضا، خودروسازی و سایر صنایع مرتبط با الکترونیک و مخابرات بکارگیری می ­شود،

شرکت امفنول دارای بخش ها و شرکت­های زیرمجموعه مختلفی است که به صورت تخصصی بر تولید محصولات تمرکز می­ نمایند که از جمله آنها تولید محصولات مربتط با فیبر نوری از جمله کانکتور و کابل، تولید انواع آنتن مورد استفاده در ارتباطات و شبکه های محلی، خودروسازی و حمل و نقل و تولید انواع کابل های مورداستفاده در صنعت تلویزیون های کابلی می­باشد.

عمده محصولات Amphenol در ۶ زمینه عمده به کارگیری می­شوند که شامل:

 

  • نظامی
  • هواپیمایی تجاری
  • خودرو
  • تجهیزات سیار ارتباطی
  • تجهیزات شبکه ارتباطات سیار
  • آی تی

می باشد.

 

محصولات amphenol

در هریک از این زمینه ها به صورت کاملا تخصصی و در بالاترین سطح کیفی محصولات امفنول در حال بکارگیری و ارضای الزامات کاربران هستند. به عنوان مثال محصولاتی که در صنعت خودروسازی در حال تولید و فروش هستند شامل انواع آنتن­ها، سنسورهای مورداستفاده در موتور و کنترل احتراق ، سنسورهای سیستم خنک کاری، انواع تجهیزات الکترونیکی مورد استفاده در سامانه های ایمنی، شاسی، احتراق، انتقال قدرت، تهویه مطبوع و …. را شامل می­شود که نشان دهنده طیف وسیع محصولات تولیدی این شرکت در این صنعت و سایر صنایع و زمینه های اشاره شده می­ باشد.

در مرکز بازرگانی ایران تمرکز بر محصولات الکترونیک و مخابرات شرکت امفنول بخصوص کانکتورهای مورد استفاده جهت انتقال داده، تغذیه و فیبر نوری قرار گرفته است، در این راستا در سالهای اخیر انواع کانکتور سیرکولار روپنلی و سرکابلی در طیف وسیعی از مشخصات فنی از نظر تعداد پین، نوع اتصال، زاویه اتصال، نوع پوشش دهی و نحوه­ی مونتاژ تهیه و در اختیار مشتریان شرکت قرار گرفته است. کیفیت بالای محصولات امفنول در کنار کارایی بالا، حصول رضایت مشتریان مرکز بازرگانی ایران را فراهم آورده است.

این مقاله از سایت زیر ترجمه شده است.

https://www.amphenol.com/

https://www.bloomberg.com/